Poslední den...

... je pro otrlé v plánu túra na Croda da Lago k jezeru Lago di Federa se sestupem po svých do campu. Nejsa otrlý, nikam nejdu a vychutnávám si klid. Postupně uklízím něco málo prázdných lahví, suším stan, popíjím pivo, nebo nejčastěji sedím a koukám do blba. Chvíli po poledni se vrátí výletníci a nastává šrumec, stejný jako každý rok. S Filipem postupně zabalíme skoro všechny stany, tentokrát bez jediného piva, i když taxy všem hlásím dopředu jasně a nezkomoleně. Loni jsme dostali pivo alespoň od Sylvy, ale ta nám letos s balením pomáhá, což je pro ni zřejmě důvod, že nám nemusí kupovat nic. Výborně se balení stanů zhostila dvojice Plných Zubů. Donutíme je ten chuchvalec, co býval stanem zase rozmotat a natáhnout na kostru a pak ho zručně sbalíme. Jen zírají. Paní Fumare se zase podivuje, proč automaticky nebalíme její prázdný a vyklizený stan. Vysvětlíme jí, že to není naše povinnost a děláme to dobrovolně, na vyžádání a za pivo, ale stejně ho sbalíme. Bez piva.

Po závěrečném fotu vyrazíme na cestu k domovu. Nedaleko hranice Michal zjistí, že mu na vozíku neblikají blinkry. Naštěstí se mu to podaří na benzince opravit a pak už cestě nestojí nic v cestě. Příští rok to má být Kaisergebirge. Tam to neznám, tak se nechám překvapit.

Na úplný závěr ještě musím s uspokojením konstatovat, že vůdcovské duo Pavel a Čenda se velice osvědčilo. Pavel se nebál převzít zodpovědnost a projevil se jako rozumný vůdce nejenom v plánování programu, ale i na túrách. Až na to tempo. Čenda zase s bravurou zasloužilého pastevce ovládal béčko tak, že mu zvláště ženská část zobala z ruky. Loňské obavy se tedy nenaplnily a nezbývá než veřit, že to tak vydrží i nadále.

Sobota - 27.7. 2013