Kaisergebirge 2014

Hned zpočátku nutno říct, že tak blbý Exod jsem ještě nezažil. Nejen díky opravdu hnusnému počasí a nepochopitelnému výběru místa pro stanování prvním turnusem na neodvodněné bývalé pastvině, ale především díky mé rapidně upadající kondici.

A přitom vše začalo jako vždy optimisticky včetně setkání v předodjezdové hospodě, kde jsme se sice shodli na tom, že předpověď na následující týden je opravdu mizerná, ale nám, čtvrtému turnusu zatím počasí vždy vyšlo, tak to určitě ani tentokrát nebude tak žhavé. Lépe řečeno vlhké.

Menší problém nastal při odjezdu od veteriny druhý den ráno, kdy jsem zjistil, že jsem doma nechal mobil. A tak poprvé v historii Exodu autobus opouštěl Brno přes Židenice, kde na křižovatce trochu přibrzdil a Lucka mi ho podala. Zbytek cesty proběhl bez incidentů, počasí hezké a piva dosti.

Vzhledem k menšímu počtu účastníků jsem vyfasoval stan sám pro sebe, hned naproti Tomášovi a Drahušce. Jenom ten terén mi připadal na kemp podivný, všude vykopané járky, stany sice suché, ale poněkud zatuchlé. Také poznámky odjíždějícího turnusu, že až začne pršet, tak teprve uvidíme, nevyzněly příliš optimisticky. Ale zatím bylo hezky a druhý den taky mělo být. Debata u vína se nepřekvapivě protáhla až za půlnoc.

Sobota - 10.8. 2014