Bavorsko 2012

Na tento Exod jsem se mimořádně těšil. Po více než 20 letech se podívám do míst, kde jsem za vydatného přispění Jirky Mezníka poprvé přičichl k vysokohorské turistice. Tehdy, v letech 1990 až 1992, jsem pracoval v Augsburgu a odtamtud je to do hor, přesněji do Ga-Pa, něco přes 100 km. Prošli jsme toho v této oblasti docela dost, takže jsem se letos nemohl dočkat, až se tam zase podívám.

Odjezd z veteriny v 6 ráno se nijak nelišil od ostatních odjezdů. 4. turnus opět trochu prořídnul, je nás stále méně, takže se dá očekávat pohodlné spaní ve stanech po dvou. Stejně jako loni do Brna nepřijeli naši čeští bratři a sestry, protože se opět jelo přes Prahu a Plzeň, a tak naskakovali postupně během cesty. Tomášovi s Drahuškou jsem zajistil jejich tradiční místo, na to Filipovo se vecpali staroušci s argumentem, že tam seděli odjakživa. Na to se nedalo nic říct. Filip se tedy stěhoval, ale nijak ho to nepoznamenalo. Autobusová piva se konzumují stejným způsobem na jakémkoliv sedadle.

Příjemné slunečné počasí během cesty dávalo naději, že se nepříliš pozitivní předpověď počasí nevyplní. Byly to plané naděje. Už za Mnichovem bylo vidět, že nad horami jsou tmavé mraky. V okamžiku, kdy jsme přijeli do campu, začalo pršet. I přesto Filip rychle vybral dva kvalitní stany O1 a O2. Do konce turnusu jsme se nedohodli, který stan je jednička a který dvojka. Na kvalitu a množství telefonátů to ovšem nemělo pražádný vliv.

Sobota - 21.7. 2012